Stylowo Mieszkaj

Aplikacje przydatne przy zakupie i urządzaniu mieszkania

Przed zakupem

Najbardziej rzetelna wiedza pochodzi oczywiście od specjalistów i to właśnie im warto zaufać w ważnych dla nas kwestiach. Nie zmienia to jednak faktu, że zanim udamy się do któregoś z nich, dobrze jest samemu dokształcić się w danej dziedzinie. W gąszczu finansowych informacji łatwo można się zgubić. Jeśli jednak jesteśmy zdeterminowani, by dowiedzieć się czegoś z dziedziny dotyczącej kredytów, powinniśmy mieć w pamięci dwie strony: Bankier.pl i Money.pl. Dzięki nim możemy być na bieżąco ze zmianami w prawie. Zasięgniemy tam też praktycznych informacji.

Wybieramy swoje „M"

Chęć na własne mieszkanie? Samo się nie znajdzie, ale z pomocą przyjdzie nam serwis dostępny na urządzeniach mobilnych - NAVIDOM. To dostępny pod adresem www.navidom.ingbank.pl mobilny przewodnik, który krok po kroku przeprowadzi nas przez proces wyboru i kupna mieszkania. Wszystkie ulubione oferty możemy trzymać w jednym miejscu – tzw. szufladzie. Jeśli nie wiemy na co zwrócić uwagę podczas oglądania mieszkań, o co zapytać sprzedającego, albo jak negocjować cenę, do dyspozycji mamy podręczne listy rzeczy do zrobienia oraz wskazówki. Podjęcie ostatecznej decyzji, po oględzinach mieszkania, ułatwi nam funkcja oceny mieszkań – każdemu możemy przyznawać plusy i minusy w wielu kategoriach. Na koniec serwis podpowie jak sprawnie załatwić wszelkie formalności. Pozostaje zająć się już tylko odhaczaniem kolejnych punktów z listy „spraw do załatwienia".

Urządzamy się

Telefon daje więcej możliwości i jest dużym sprzymierzeńcem w drodze do własnego „M". Szczególnie, jeśli zainstalujemy na nim kilka przydatnych aplikacji. Sprawnie urządzimy dom z np. Homestyler. To narzędzie pokaże nam, jak meble w różnej konfiguracji będą prezentowały się w naszym mieszkaniu. Co jeśli nie pamiętamy jego wymiarów, a nie mamy pod ręką odpowiednich dokumentów, ani wystarczająco długiej miarki? Możemy to sprawdzić sami. IMAGinE Measure Free to jedna z aplikacji, która przemieni naszego smartfona w narzędzie pomiarowe. Jeżeli mamamy wątpliwości co do kolorystyki naszego wymarzonego mieszkania,świetnie sprawdzi się autorska aplikacja StylowoMieszkaj dostępna bezpłatnie na Google Play.Jej działanie jest bardzo proste.Wśród kilkudziesięciu gotowych palet kolorystycznych wybieramy tę,która nam najbardziej odpowiada:

stylowo-mieszkaj-3-0-s-307x512

Następnie klikając na wybrany kolor z wybranej paley,otrzymujemy wzór z wybranym kolorem jako dominujacym,gdzie możemy ocenić,czy takie proporcje barw będą nam odpowiadały we wnętrzu.

stylowo-mieszkaj-3-1-s-307x512

stylowo-mieszkaj-3-3-s-307x512

Następnie możemy powiększyć wybraną paletę i tak wyruszyć na zakupy po farby,tekstylia,obrazki itd.

stylowo-mieszkaj-3-2-s-307x512

Powodzenia:)

 

 

 

blog comments powered by Disqus

Media

blog comments powered by Disqus

Wybierz styl dla siebie

BANER-APLIKACJA

 

Partnerzy portalu

logodekoral

 

 

 

logo jysk

 

logo 100308