Stylowo Mieszkaj

Jak urządzić wnętrze kolorem?

 Stylizacja wnętrz za pomocą koloru,to dość trudna sztuka,ale trzymając się pewnych sztywnych reguł możemy liczyć na sukces.Należy pamiętać,że kolory,które wybieramy kupując ubrania,nie zawsze sprawdzą się we wnętrzach.Oto podstawowe zasady kolorystyki:

-wybieramy barwy z tej samej skali kolorystycznej,zieleń z jednej palety ma się nijak do zieleni z innej.Jak to sprawdzić?Możemy wykorzystać gotowe paski kolorów dostępne we wszystkich sklepach z mieszalnikami farb.

 

Przykład ciepłej palety,każdy kolor pasuje tu z każdym.

 

-Zastanówmy się spokojnie w jakim wnętrzu chcemy przebywać,czy spokojnym i łagodnym,czy też brakuje nam energii i chcemy trochę szaleństwa ,które rozwinie nas twórczo.

-Jeżeli zdecydujemy się na dominację koloru,inne elementy wystroju wnętrza muszą być proste ,bez zbędnych ozdobników.W tym wypadku zasada "co za dużo ,to niezdrowo"jast myślą przewodnią działania.

-W przypadku,gdy nie czujemy się zbyt mocni w sztuce dekoracji wnętrz,wybierzmy jeden kolor dominujący i neutralne tło dla niego.Mogą to być kolory ziemii (beż, kremowy, szary,kość słoniowa , biały lub czarny).Na takim tle przepięknie rozkwitnie turkus ,amarant, żółć czy czerwień.

Bardzo dobry przykład aranżacji przy użyciu bardzo skromnych środków finansowych,białe tło,neutralna podłoga,proste meble i fatastyczne kolory,które możemy dowolnie powtarzać w doborze dodatków i innych sprzętów.

To już pełna awangarda dla zaawansowanych,ale efekt jest naprawdę spektakularny.

Chcesz zrobić prawdziwe wrażenie?Idż na całość...

Połączenie koloru i faktury-prawdziwie kosmiczny efekt.

Jeszcze jeden zestaw dla koneserów.

Warto odważnie grać kolorem,efekty mogą być niesamowite ,a nasze wnętrza naprawdę indywidualne.

 

blog comments powered by Disqus

Media

blog comments powered by Disqus

Wybierz styl dla siebie

BANER-APLIKACJA

 

Partnerzy portalu

logodekoral

 

 

 

logo jysk

 

logo 100308