Aktualności http://www.stylowomieszkaj.pl Sat, 19 Jan 2019 11:16:58 +0100 Joomla! - Open Source Content Management pl-pl Trendy wnętrzarskie 2019 http://www.stylowomieszkaj.pl/aktualnosci/item/269-trendy-wnetrzarskie-2019.html http://www.stylowomieszkaj.pl/aktualnosci/item/269-trendy-wnetrzarskie-2019.html Trendy wnętrzarskie  2019
Rok 2019 nie przyniesie specjalnego przełomu w wystroju wnętrz.Nadal w głównym nurcie będą modernistyczne klimaty,choć już nie tak surowe jak dotychczas...

W zasadzie możemy wyróżnić pięć podstawowych trendów 2019:

1.Wprowadzenie do wnętrz dużych kwiatów doniczkowych.Pewnie starsi czytelnicy pamiętają potężne palmy ,które były obowiązkowym elementem każdego korytarza szkoły czy urzędu,teraz warto takie okazy umieścić na honorowym miejscu w naszym salonie.Oczywiście skala roślin powinna być adekwatna do kubatury pomieszczenia. Taki konkretny zielony akcent ma nie tylko zalety wizualne,ale także stworzy nam w pomieszczeniu bardzo zdrowy mikroklimat.

2.Sufit zaczyna być równoprawnym elementem pomieszczenia,malujemy go na różne kolory,ozdabiamy,dodajemy stiuki i inne wariacje przestrzenne.

3.Następuje powrót do przestrzeni wielofunkcyjnych,łączymy sypialnię z pokojem do pracy ,a salon z jadalnią i miejscami do przechowywania.Nie oszukujmy się ,niewielu z nas ma komfort wydzielenia w swoim mieszkaniu tak wyraźnych stref funkcjonalnych,dlatego projektanci zrozumieli,że po prostu takie są wymogi współczesnego świata i można zaprojektować świetne wnetrza ,które są estetyczne i po prostu wygodne.

4.Odważne kolory.Generalnie większość ludzi urządza swoje domy w bardzo zachowawczych barwach,królują biele,beże,szarości i kremy.Spróbujmy dodać do tego zestawu kilka elementów granatowych,czerwonych lub w naszym ulubionym ale wyrazistym kolorze.Ożywienie wnętrza spowoduje i u nas przypływ energii i nowych sił.

5.Bardzo mocnym trendem tego roku ma być nadanie indywidualnego charakteru wnętrza,niech bądzie ono odzwierciedleniem naszego ja.Czasem wystarczą osobiste dodatki (galeria zdjęć,trofea,nagrody,pamiatki z podróży),meble z historią czy obraz.A czasem naszą indywidualność wyrazimy wybitnie osobistym projektem całego domu.Warto pamiętać,że nasz dom to my,a dekoracje powinny podkreślać osobowość mieszkańców.

 

Autor:Ewa

 

 

]]>
kontakt@stylowomieszkaj.pl (stylowomieszkaj) Porady Sun, 06 Jan 2019 18:14:16 +0100
Nowe oblicze loftu - odmieniony Qbus Hotel Łódź http://www.stylowomieszkaj.pl/sponsorowane/item/268-nowe-oblicze-loftu-odmieniony-qbus-hotel-lodz.html http://www.stylowomieszkaj.pl/sponsorowane/item/268-nowe-oblicze-loftu-odmieniony-qbus-hotel-lodz.html Nowe oblicze loftu - odmieniony Qbus Hotel Łódź
Nowe oblicze loftu - odmieniony Qbus Hotel Łódź Łódź to miasto, które nieustannie się rozwija - stare fabryki prezentują się w nowoczesnej odsłonie, przyciągając miłośników loftowych aranżacji. Niedawno nowe oblicze zyskał również hotel Qubus, którego lobby i restauracja nawiązują do industrialnej estetyki. Za projekt odpowiedzialna była pracownia Tremend.

To już kolejna wspólna realizacja marki Qubus ze studiem Tremend - wcześniej architekci pracowali między innymi nad zmianą przestrzeni w Gdańsku i Krakowie. Metamorfoza w Łodzi objęła rebranding wnętrz, będących wizytówką hotelu - lobby oraz restauracji.

Soft loft
-Na potrzeby projektu, stworzyliśmy koncepcję, którą nazwaliśmy soft loft. To subtelniejsza wersja klasycznego loftu - nie tak chłodna i surowa. Przełamana zieloną roślinnością i dziełami sztuki, które zdecydowanie ożywiają przestrzeń. Dzięki temu udało nam się stworzyć wnętrze, które nawiązuje do lokalnego przemysłu, oddaje charakter miasta, a jednocześnie sprawia, że każdy czuje się tu jak w domu - wyjaśnia prezes zarządu Tremend, architekt Magdalena Federowicz-Boule.

Local touch - miejskie inspiracje
Projekty Tremend zwykle charakteryzuje silna relacja z miejscem, w którym powstają. Nie inaczej było w przypadku realizacji w Łodzi. Znajdziemy tu nawiązania do historii miasta, które było wizytówką polskiego przemysłu - w szczególności włókiennictwa. To ono stało się główną inspiracją i motywem przewodnim aranżacji. W recepcji zastosowano nogi ze starych maszyn do szycia. Hotel zdobią gabloty z wykrojami tkanin. Na szczególną uwagę zasługuje mural przedstawiający krawca. Charakteru przestrzeni dodają lampy firmy Chors, projektowane na specjalne zamówienie, których rozpięte linki przywodzą na myśl przędzę.

Bliżej sztuki
Architekci z Tremend, prócz lokalnych nawiązań, często wprowadzają do przestrzeni sztukę. Tym razem zdecydowali się na zastosowanie szklanych ścianek inspirowanych twórczością łódzkiego artysty - Władysława Strzemińskiego. Wykorzystano tu między innymi charakterystyczny font, zaprojektowany przez niego w 1925 roku, który widnieje także w logo Łodzi. To jednak nie jedyny element sztuki - w hotelu znalazły się również przestrzenne kompozycje Katarzyny Kobro - jednej z najbardziej wybitnych rzeźbiarek dwudziestolecia międzywojennego.

Siła detali
Wyposażenie lobby i restauracji zostało precyzyjnie dopasowane - nie ma tu miejsca na przypadek, dzięki czemu wszystkie elementy tworzą spójną, subtelną całość. Aranżację uzupełniają wykładziny oraz tapeta od Newmor Polska o delikatnym wzorze. Nie brakuje także mebli od polskich producentów - między innymi firmy Noti.

Projekt końcowy to owoc współpracy Magdaleny Federowicz-Boule, Piotra Kalinowskiego, Joanny Mazurek, Michała Puchalskiego oraz Pauliny Szarzec.

 

materiał sponsorowany

]]>
kontakt@stylowomieszkaj.pl (stylowomieszkaj) Sponsorowane Wed, 02 Jan 2019 09:44:44 +0100
Świąteczne akcenty na małej przestrzeni... http://www.stylowomieszkaj.pl/inspiracje/item/266-swiateczne-akcenty-na-malej-przestrzeni.html http://www.stylowomieszkaj.pl/inspiracje/item/266-swiateczne-akcenty-na-malej-przestrzeni.html Świąteczne akcenty na małej przestrzeni...
Tradycyjna choinka czy tylko świąteczny akcent to dla wielu osób nie wybór a konieczność.Mieszkamy różnie,czasem jest to duży dom a czasem małe mieszkanie ,a nawet po prostu wynajęty pokój...

 Jednak bez względu na możliwości przestrzenne,chcemy mieć prawdziwe święta zarówno w warstwie duchowej jak i estetycznej.Przedstawiam kilka pomysłów na dekoracje świąteczne dla małej przestrzeni.Niektóre rozwiązania uświadamiają nam,że przestrzeń to nie tylko powierzchnia podłogi,ale także ściany i sufity do kreatywnego wykorzystania.Pamiętajmy także o małych formach dekoracyjnych,bo wykonane w kilku miejscach w mieszkaniu mogą spotęgowąć odświętny nastrój.Oto ciekawe inspiracje prosto od DigsDigs:

 

Naturalna mała choinka w doniczce na stylowym stoliku i już czujemy święta...

 

Choinka na ścianie ,można powiedzieć "jednowymiarowa",a jednak bardzo efektowna...

 Elegancki akcent,który podkreśli odświętny charakter chwili

 Choinka pod sufitem,proszę bardzo!

 

Proste,efektowne,w stylu skandynawskim...

 

 

Wesołych Świąt !!!

 

Autor:Ewa

Foto:DigsDigs

]]>
kontakt@stylowomieszkaj.pl (stylowomieszkaj) Inspiracje Wed, 19 Dec 2018 08:52:22 +0100
Samodzielnie ukladamy panele_Poradnik krok po kroku http://www.stylowomieszkaj.pl/aktualnosci/item/265-samodzielnie-ukladamy-panele-poradnik-krok-po-kroku.html http://www.stylowomieszkaj.pl/aktualnosci/item/265-samodzielnie-ukladamy-panele-poradnik-krok-po-kroku.html Samodzielnie ukladamy panele_Poradnik krok po kroku
Przygotowanie do akcjiZanim zaczniemy pracę, trzeba przygotować się do takiej operacji logistycznie. Pierwsza sprawa to dokładne zmierzenie powierzchni, na której zamierzamy ułożyć panele. Takie pomiary pozwolą sprawnie uporać się z zakupami. – Przed układaniem panele powinny przez około 48 godzin zaaklimatyzować się w domu. To zapobiegnie ich rozprężaniu – podpowiada…

Co poza tym będzie potrzebne? Zadanie trzeba podzielić na dwie kategorie.
1. Materiały:
· Panele – laminowane lub winylowe.
· Folia paroizolacyjna.
· Izolacja akustyczna (pianka polipropylenowa).
· Listwy przyścienne.
2. Narzędzia:
· Gilotyna do cięcia paneli
· Kliny uniwersalne
· Dociągacz paneli
· Zestaw: dobijak drewniany + łyżka do paneli + młotek
· Regulowany przymiar + skrzynka uciosowa
· Wzornik
· Kątownik
· Piła ręczna z wygiętym uchwytem
· Młotek
· Taśma miernicza
· Wyrzynarka
Co ważne, panele powinno się układać tylko wtedy, gdy w pomieszczeniu panuje temperatura przekraczająca 12 stopni, a wilgotność nie jest wyższa niż 60 procent (lepiej więc nie robić tego w deszczowy dzień). I jeszcze jedno – posadzka musi być starannie oczyszczona i równa.

Zarówno panele laminowane, jak i winylowe układa się metoda pływającą. – To znaczy, że nie przykleja się ich do podłoża, a jedynie starannie łączy się ich specjalnie wyprofilowane krawędzie – wyjaśnia Adam Raczkowski. – Ma to tę zaletę, że w razie uszkodzenia łatwo wymienimy uszkodzone panele – mówi.

Warto też pamiętać o tym, że najlepszy efekt daje układanie paneli prostopadle do okna, zgodnie z tym, jak padają promienie słoneczne. – Dzięki temu łączenia między nimi będą mniej widoczne – tłumaczy menadżer produktu Lange Łukaszuk. – Jeśli natomiast w pomieszczeniu jest kilka okien umieszczonych na różnych ścianach, układamy podłogę prostopadle do okna usytuowanego naprzeciw wejścia – uzupełnia.

Układanie czas zacząć!
Jak ułożyć panele, by zachwycały przez lata? Spokojnie i systematycznie, krok po kroku:
1. Najpierw na dokładnie oczyszczonej podłodze układamy warstwę folii paroizolacyjnej grubości 0,2 mm. Mocujemy ją do podłoża dwustronną taśmą klejącą.
2. Na tym układamy warstwę izolacyjną – zwykle jest to 3-milimerowa pianka polipropylenowa.
3. Pierwszą warstwę paneli układamy wzdłuż ściany. Wszelkie nierówności i występny (np. na rurki doprowadzające wodę do grzejników) zaznaczamy przy pomocy kątownika, a następnie wycinamy wyrzynarką. – Trzeba pamiętać o szczelinie dylatacyjnej, czyli o odstępie między panelem a ścianą. Pomogą w tym specjalne kliny – mówi Adam Raczkowski. Ostatni panel musimy starannie przymierzyć i dociąć. – Gilotyna do paneli Wolfcrafta robi to precyzyjnie, prosto i bez kurzu – mówi ekspert Lange Łukaszuk. Trzeba pamiętać, by przesunięcie fug poprzecznych między poszczególnymi rzędami paneli wynosiło przynajmniej 40 cm. Dopiero po skończeniu montażu pierwszego rządu, możemy się zabrać za kolejny.
4. Każdy kolejny rząd trzeba najpierw w całości zmontować, a dopiero wtedy zespolić przy pomocy zatrzasków z kolejnym. – Można to zrobić przy pomocy młotka i dobijaka drewnianego, który przenosi równomiernie siłę uderzenia na całą krawędź laminatu. Tam, gdzie mamy mało miejsca, przyda się też specjalna łyżka pozwalająca dociągnąć kolejne rzędy do siebie – mówi Adam Raczkowski. – Innym rozwiązaniem jest precyzyjny dociągacz. Dzięki niemu unikniemy ryzyka przypadkowego uszkodzenia paneli – dodaje. Przy długich rzędach przyda się pomoc drugiej osoby.
5. Docinanie przy futrynach drzwi trzeba wykonać delikatnie. Kawałek panelu, który nie będzie już potrzebny umieszczamy obok i ostrożnie docinamy futrynę przy pomocy piły o wygiętym uchwycie, prowadząc ją po powierzchni panelu.
6. Po ułożeniu warstwy w jednym pomieszczeniu, na styku z kolejnym powstaje często różnica wysokości podłogi. Trzeba się z nią rozprawić, stosując profil wyrównujący. Jego dolną część (czyli szynę) mocujemy bezpośrednio do podłoża, a następnie – zachowując 10-milimetrową dylatację – układamy kolejne warstwy paneli. Ostatni etap to zamontowanie górnego elementu profilu do szyny.
7. Ostatni rząd – jego szerokość nie powinna być mniejsza niż 5 cm. – Najwygodniej wyznaczyć jego szerokość przy pomocy przymiaru do paneli, który „pamięta" o 10-milimetrowej szczelinie dylatacyjnej przy ścianie – mówi Adam Raczkowski. Ten rząd najskuteczniej scalimy z pozostałymi, korzystając z dociągacza paneli.
8. Pora kończyć prace, czyli zamocować listwy przypodłogowe. Tu w sukurs przychodzą nam nowy regulowany przymiar i skrzynka uciosowa. – Przymiar umieszczamy w rogu pomieszczenia tak, aby oba ramiona przylegały do ścian. Blokujemy je przy pomocy zintegrowanego pokrętła. Przymiar automatycznie dokona dokładnego odczytu kąta naroża i ustali kąt cięcia listwy przypodłogowej – tłumaczy ekspert Lange Łukaszuk. Teraz listwy umieszczamy w skrzynce i zwykłą piłą ręczna precyzyjnie przycinamy. Mocujemy i... nowa podłoga gotowa!
Lange Łukaszuk jest wyłącznym przedstawicielem w Polsce ponad 20 wiodących światowych marek w branżach: elektronarzędziowej, narzędziowej, elektrotechnicznej i oświetleniowej. Jako pierwszy wprowadził do Polski szereg renomowanych producentów, jak Steinel, Panasonic, Starmix, Collomix, Proxxon czy Wolfcraft. Od 30 lat strategia rozwoju polega na rozbudowie oferty o produkty tylko wysokiej klasy. Lange Łukaszuk wprowadza na polski rynek również rozwiązania innowacyjne i przyszłościowe technologie w różnych kategoriach produktowych. Jest pionierem w dziedzinach m.in. opalarek oraz pistoletów klejowych. Firma działa na terenie całego kraju, zaopatrując blisko 30 punktów partnerskich oraz ponad 1000 sklepów specjalistycznych i marketów budowlanych. Dla wielu grup asortymentowych jest wiodącym dystrybutorem na polskim rynku narzędziowym.

materiał sponsorowany

 

]]>
kontakt@stylowomieszkaj.pl (stylowomieszkaj) Porady Wed, 01 Aug 2018 13:55:50 +0200
Łazienka pod znakiem spieków kwarcowych http://www.stylowomieszkaj.pl/warto-wiedziec/item/264-lazienka-pod-znakiem-spiekow-kwarcowych.html http://www.stylowomieszkaj.pl/warto-wiedziec/item/264-lazienka-pod-znakiem-spiekow-kwarcowych.html Łazienka pod znakiem spieków kwarcowych
Spieki kwarcowe Laminam– ekologiczne, wielkoformatowe płyty o niezwykle efektownym wzornictwie, szturmem zdobywają wnętrza polskich domów. Znajdują zastosowanie w pomieszczeniach o różnym klimacie i przeznaczeniu, ale szczególnym powodzeniem cieszą się podczas aranżacji łazienek. Wszystko za sprawą ich właściwości użytkowych. Są odporne na wodę, wilgoć, zmiany temperatur, pleśń i grzyby. Łazienkowy materiał…

Spieki kwarcowe - co to takiego?

Zastosowanie ekologicznych materiałów z naturalnych surowców to jeden z wiodących trendów w aranżacji współczesnych salonów kąpielowych. Jedną z propozycji, która idealnie wpisuje się w ten nurt są spieki kwarcowe włoskiej marki Laminam. Stanowią one atrakcyjną alternatywę dla gresu czy płytek ceramicznych, perfekcyjnie łącząc efekt wizualny z trwałością i łatwością codziennej pielęgnacji. Już sam proces powstawania spieków jest bardzo interesujący. Ta mieszanina kwarcu, granitu i iłów łupkowych poddawana jest prasowaniu, a następnie spiekaniu w temperaturze dochodzącej do około 1220ºC. W ten sposób powstają wielkoformatowe płyty o wymiarach nawet 162 x 324 cm, które można instalować w całości lub docinać na dowolny wymiar, dostosowany do metrażu naszego pomieszczenia.
Łazienka pod kontrolą

O ile jeszcze do niedawna mało kto wyobrażał sobie w łazience jakikolwiek inny materiał niż płytki ceramiczne czy gres, o tyle dzisiaj coraz więcej osób chętnie sięga po spieki kwarcowe. Dzięki swoim parametrom użytkowym materiał ten idealnie sprawdza się w tzw. pomieszczeniach mokrych, czyli w kuchni i łazience. Spieki kwarcowe Laminam charakteryzują się znikomą nasiąkliwością, są trwałe, odporne na zarysowania i uszkodzenia mechaniczne. Materiał nie odbarwia się pod wpływem promieniowania UV czy mocnych detergentów i jest łatwy do utrzymania w czystości. Ponadto, na powierzchni spieków nie rozwija się pleśń i grzyby, co w przypadku podwyższonej wilgotności powietrza ma szczególnie duże znaczenie. Na uwagę zasługuje wszechstronność zastosowania tego materiału w łazience. Spieki kwarcowe Laminam mogą służyć do wykończenia ścian, podłogi, blatu umywalkowego czy frontów meblowych.
W atrakcyjnej odsłonie
Oferta włoskiej marki Laminam obejmuje ponad 100 wzorów płyt ze spieków kwarcowych. Mogą imitować naturalny kamień, drewno, czy industrialny metal. Co ważne, płyty oddają nie tylko rysunek poszczególnych materiałów, ale także fakturę. Dzięki ich zastosowaniu otrzymujemy jednolitą, gładką powierzchnię, która optycznie powiększa przestrzeń i sprawia, że jest ona czytelna w odbiorze. Przy tak dużym formacie płyt, spoiny stają się praktycznie niezauważalne.

W łazienkach nowoczesnych najlepiej sprawdzą się płyty o jednolitych, monochromatycznych kolorach oraz prostych, minimalistycznym wzornictwie np. kolekcja Fokos. Natomiast z łazienkami stylizowanymi, klasycznymi czy w stylu angielskim doskonale korespondują wzory takie jak Bianco Statuario Venato, Cava Calacatta Oro Venato czy Noir Emperador Extra, nawiązujące wyglądem do reprezentacyjnego marmuru. Spiek Calce Antracite to z kolei propozycja dla miłośników ascetycznych klimatów w odcieniach modnej szarości. Ciemny Noir Desir ze złotym użyleniem będzie dobrze prezentował się na dużych powierzchniach np. posadzce, podkreślając ekskluzywny charakter realizacji.

 

Materiał sponsorowany

 

]]>
kontakt@stylowomieszkaj.pl (stylowomieszkaj) Warto wiedzieć Wed, 01 Aug 2018 12:35:58 +0200
Wnętrzarskie trendy, które pokochał Instagram http://www.stylowomieszkaj.pl/warto-wiedziec/item/263-wnetrzarskie-trendy-ktore-pokochal-instagram.html http://www.stylowomieszkaj.pl/warto-wiedziec/item/263-wnetrzarskie-trendy-ktore-pokochal-instagram.html Wnętrzarskie trendy, które pokochał Instagram

Mówi się, że diabeł tkwi w szczegółach – czasami to drobne rzeczy decydują o charakterze przestrzeni i potrafią odmienić ją nie do poznania! Dobrze dobrane detale – na przykład modna stojąca lampa lub stylowy żyrandol to dodatki, które odzwierciedlają najnowsze tendencje i dodają pomieszczeniom stylu. Prezentujemy wnętrza, które podbiły serca użytkowników Instagrama.

W klimacie hygge
Nurt hygge przywędrował do Polski z Danii. To klucz do świata bliskości, ciepła, a także przytulnych wnętrz, które pozwolą w pełni cieszyć się każdą chwilą. Jak stworzyć taki klimat w swoim domu? Sekret tkwi w dodatkach: plecionych, miękkich kocach, poduszkach. Dodatkiem do tego typu wnętrz mogą być również drewniane, kojarzone ze Skandynawią lampy ENNIE od marki BRITOP Lighting. Dopełnieniem projektu jest naturalny abażur, który doskonale rozprasza światło, tworząc we wnętrzu niezwykłą, przytulną atmosferę!

Szarości i pastele
Wszechobecną biel powoli zastępują pastele. Wnętrza utrzymane w stonowanych odcieniach cieszą się na Instagramie ogromną popularnością. Spokojne, a zarazem eleganckie, dobrze się prezentują i sprzyjają relaksacji. Aby nie stały się zbyt przewidywalne, można ożywić je na przykład designerskimi wiszącymi lampami OULINE lub żyrandolem EXPIRIA lub TRINITY. W tego typu przestrzeniach świetnie odnajdują się również gigantyczne żarówki BULB – to projekt, który nigdy nie pozostaje w cieniu!

Zabawa geometrią
W aplikacji pojawiają się nie tylko zdjęcia salonów czy sypialni, ale również łazienek. Niektóre z nich to prawdziwe perełki. Płytki o odważnym, geometrycznym wzorze świetnie komponują się z minimalistycznym oświetleniem, na przykład lampami TELAIO od BRITOP Lighting, tworząc unikatową stylizację, która zamienia łazienkę w stylową strefę relaksu.

Dziecięce królestwo
Na Instagramie pojawia się coraz więcej stylizacji wnętrz dziecięcych. Prym wiodą przestrzenie w stonowanych kolorach, w których najmłodsi czują się bezpiecznie. Poza zorganizowaniem strefy przechowywania i miejsca do zabaw, warto zadbać także o odpowiednie oświetlenie, aby chronić wzrok dziecka i wprowadzić do jego królestwa przytulny klimat. W pokoju chłopca świetnie sprawdzi się również lampa BOSTON lub EXPIRIA w industrialnym stylu – nada przestrzeni charakteru i niepowtarzalnego klimatu.

Artykuł sponsorowany

]]>
kontakt@stylowomieszkaj.pl (stylowomieszkaj) Warto wiedzieć Fri, 02 Mar 2018 12:05:45 +0100
5 gorących świątecznych trendów w dekorowaniu wnętrz http://www.stylowomieszkaj.pl/inspiracje/item/261-5-goracych-swiatecznych-trendow-w-dekorowaniu-wnetrz.html http://www.stylowomieszkaj.pl/inspiracje/item/261-5-goracych-swiatecznych-trendow-w-dekorowaniu-wnetrz.html   Co roku w okresie przedświątecznych przygotowań śledzimy trendy wnętrzarskie, które będziemy mogli wprowadzić do swojego domu. Szukamy ozdób, tkanin i dekoracji idealnie wpisujących w nasze gusta oraz aktualnie panujące tendencje aranżacyjne. Co w tym roku wiedzie prym w świątecznym dekorowaniu przestrzeni? Sprawdź 5 najpopularniejszych świątecznych motywów 2017 roku.

Co prawda do pierwszej gwiazdki trzeba jeszcze chwilę poczekać, jednak świąteczny klimat można zapewnić sobie w mieszkaniu już teraz. Wraz z Dekoria.pl podpatrzyliśmy najciekawsze świąteczne trendy wnętrzarskie i przygotowaliśmy zestawienie 5 wskazówek, jak udekorować dom na święta. Wybierz jedną z nich i przygotuj swoje cztery kąty na ten magiczny czas.

Trend 1 – czerwień w połączeniu z bielą

W świątecznej palecie barw nie może zabraknąć czerwonego. To właśnie w tym kolorze najczęściej wybieramy dekoracje na choinkę – bombki, łańcuchy, kokardki. Czerwony to także kolor, którego nie brakuje na świątecznym stole oraz w dekoracjach domu.

W tym roku podobnie jak w latach poprzednich, najczęściej spotykany jest w towarzystwie bieli, szarości i zieleni. W tych kombinacjach prezentuje się najkorzystniej. Nie sposób również zapomnieć, że czerwony jest tegorocznym hitem sezonu jesień/zima – nie tylko we wnętrzach, ale także na wybiegach!

Trend 2 – święta w kratę

Sezonowe trendy odciskają swój ślad na świątecznych aranżacjach. W tym roku dzieje się tak z popularną szkocką kratą, która jest widoczna także na tkaninach w dekoracji wnętrz na święta. Obrus w czerwono-zieloną kratkę idealnie nawiązuje do bożonarodzeniowego klimatu. Motyw warto również wykorzystać na poduszkach dekoracyjnych, szarfach na krzesła lub podwiązkach do zasłon. W dodatku dekoracje z tym wzorem mogą z nami zostać na dłużej!

Trend 3 –mikołajowe motywy z przymrużeniem oka

Święta nie muszą być poważne i bardzo uroczyste. Można do nich podejść na luzie i zamiast usilnie podkreślać podniosły nastrój, po prostu cieszyć się chwilami spędzanymi z rodziną. Takie nastawienie warto przełożyć również na sposób, w jaki udekorujemy swój dom. Obrus lub rolety rzymskie w mikołaje czy pingwiny oraz zabawkowe figurki skrzatów rozweselą wnętrze. Takie dodatki zachwycą każdego, niezależnie od wieku.

Trend 4 – uniwersalne złoto

Złote, srebrne i miedziane akcenty zawsze pojawiają się w świątecznych aranżacjach stołu i domu. W tym roku warto jednak bardziej skupić się na złocie – to od niego pięknie odbija się światło świec. Motywy w tym kolorze sprawdzą się nie tylko na stole, ale również na ozdobach choinkowych, tkaninach i poduszkach.

Trend 5 – lniane święta

W trakcie dekorowania domu na święta często bardziej skupiamy się na kolorach, wzorach i dekoracjach niż na rodzaju materiału. Choć nic w tym dziwnego, że to właśnie kwestie wizualne są dla nas ważniejsze, to jednak warto zwrócić uwagę na surowiec, z którego wykonano tkaninę.

Naturalność lnu kojarzy się ze świątecznym klimatem. Co więcej to bardzo wdzięczny materiał, który w połączeniu z bawełną stworzy elegancką stylizację stołu. Można go też z łatwością wykorzystać na poduszkach lub roletach rzymskich.

Więcej świątecznych porad i aranżacji znajdziesz w specjalnej zakładce na stronie Dekoria.pl.

 

Materiał promocyjny 

]]>
kontakt@stylowomieszkaj.pl (stylowomieszkaj) Inspiracje Fri, 15 Dec 2017 10:43:02 +0100
Hit ostatnich lat – kuchnie, których nie ma... http://www.stylowomieszkaj.pl/warto-wiedziec/item/260-hit-ostatnich-lat-kuchnie-ktorych-nie-ma.html http://www.stylowomieszkaj.pl/warto-wiedziec/item/260-hit-ostatnich-lat-kuchnie-ktorych-nie-ma.html Hit ostatnich lat – kuchnie, których nie ma...
Hit ostatnich lat – kuchnie, których nie ma...

Współczesne kuchnie to arsenał urządzeń, które mają usprawniać nam przygotowywanie posiłków, ale też sprawiać, że czynność ta będzie przyjemnością, a dania pełne smaku. Z drugiej strony od pewnego czasu obowiązującym trendem jest ich „niewidzialność".

Kuchnie ukryte, połączone z innym pomieszczeniem – salonem, jadalnią czy pokojem dziennym najczęściej sprawdzają się w przypadku mieszkań w blokach, zwłaszcza tych o niezbyt wielkim metrażu. Taki zabieg sprawia, że nie ograniczamy i tak niewielkiej powierzchni ścianami i zamiast dwóch małych pomieszczeń mamy jedno duże, za to wielofunkcyjne. Granica między strefą wypoczynku a kuchenną staje się jednak coraz bardziej umowna, a często też widoczna wyłącznie dla wtajemniczonych – domowników.

Meble, które ukrywają
Hitem ostatnich lat są szafki kuchenne w wysokiej zabudowie, które, właściwie zaaranżowane, tworzą kompozycyjną całość z jadalnią, pokojem dziennym, a nawet sypialnią. Ze względu na optymalne wykorzystanie powierzchni – od podłogi po sufit, są w stanie pomieścić wszelkie niezbędne sprzęty i akcesoria kuchenne, a jednocześnie pomagają nam zachować porządek. Strefę gotowania od wypoczynkowej najczęściej oddziela przestronna wyspa, która może jednocześnie służyć jako blat roboczy i stół jadalniany. Wyznacza wtedy umowną granicę między pomieszczeniami. Bywa, że jest jedynym widocznym elementem, przypominającym o tym, że w tym mieszkaniu jest również kuchnia.

Kuchnia w szafie
Idąc o krok dalej, szafki coraz chętniej zasłania się dużymi przesuwanymi drzwiami, podobnie jak zamyka się szafę wnękową. Wtedy cały nieporządek powstały podczas gotowania można jednym ruchem ręki schować przed niezapowiedzianymi gośćmi. Kuchnia staje się dzięki temu jednym z salonowych mebli i dopiero w momencie, kiedy z niej korzystamy, ujawnia swoją perfekcyjną funkcjonalność. To rozwiązanie idealnie sprawdza się u osób, które nie lubią zbyt często sprzątać po gotowaniu, ale tylko w przypadku pomieszczeń o większych powierzchniach. Małe wnętrze bowiem stanie się jeszcze mniejsze, jeśli kuchenną zabudowę zasłonimy drzwiami.

Dyskrecja pochłaniania
Nie tylko producenci mebli idą za trendem ukrywania kuchni, ale również najlepsi specjaliści od urządzeń AGD. Lodówki, piecyki, zmywarki czy pralki do zabudowy są już dziś standardem, więc bez problemu schowają się za drzwiami szafek. Do niedawna jednak najbardziej widoczne były wyciągi kuchenne. Trudno było je ukryć, a poza tym, dodatkowo podczas pracy były bardzo głośne. Dziś nie mamy z tym żadnego problemu. Okapy pochłaniające tłuste, wydobywające się podczas smażenia, opary i zapachy, coraz częściej przypominają żyrandole – czasem bogato zdobione w stylu glamour. Bywa też wręcz przeciwnie – są tak schowane, że o ich istnieniu wiedzą wyłącznie domownicy. Stapiają się z sufitem lub nawet z powierzchnią płyty grzejnej. Podczas gotowania automatycznie wysuwają się ponad garnki i z wielką dyskrecją, w niemal absolutnej ciszy, skutecznie pochłaniają parę wodną i tłuszcz.

Znikający zlewozmywak
Kolejnym z mało dyskretnych, bo widocznych elementów wyposażenia kuchni był jeszcze niedawno zlewozmywak – niezbędny nawet w przypadku posiadania najnowocześniejszej zmywarki. Dziś, jeśli bardzo nam na tym zależy, możemy go bez problemów schować, wpuszczając w blat lub montując pod jego powierzchnią. Nawet wystająca znad niego bateria nie jest już problemem. Te najbardziej zaawansowane technologicznie mają chowane lub składane wylewki. Dzięki takiemu rozwiązaniu zlewozmywak „znika" z kuchni, kiedy tego potrzebujemy, a pojawia się wyłącznie wtedy, gdy z niego korzystamy.
Wspomniane rozwiązania sprawiają, że kuchnia coraz częściej staje się funkcjonalną, a przy okazji niezwykle dyskretną strefą. I wszystko wskazuje na to, że ten aranżacyjny trend będzie się jeszcze długo utrzymywał. Zachęcamy więc do poznania jednych z najnowocześniejszych kuchennych rozwiązań technologicznych na stronie: www.comitor.pl.

 

]]>
kontakt@stylowomieszkaj.pl (stylowomieszkaj) Warto wiedzieć Thu, 12 Oct 2017 11:42:09 +0200