Stylowo Mieszkaj

Wnętrze po japońsku ...

Jest to jeden z najstarszych nurtów w dekoracji wnętrz, w  tym stylu brak jest punktów dominujących wszystkie elementy współgrają ze sobą na zasadzie pokojowego istnienia. Wchodząc do japońskiego domu ,nie zatrzymamy wzroku na jednych elemencie, wyda nam się ,że w zasadzie jest tu niewiele do podziwiania, a jednak poczujemy spokój i bliskość natury. Bardzo ważnym elementem tego stylu jest ogród, jeżeli urządzamy mieszkanie w budynku wielorodzinnym, stwórzmy misterną aranżacje na balkonie, tak, aby rośliny  były integralną  częścią wnętrza.

 

Charakterystyczne materiały wykorzystywane przy tworzenia takich wnętrz, to papier, bambus, drewno tekowe, wyplatana trawa morska stwarzają wrażenie  lekkości i ulotności inwestując w taki wystrój  nasz dom stanie spokojną  wyspą na burzliwym morzu życia codziennego.

Ważnym elementem, który stworzy naturalny klimat, jest światło, nie ma tu miejsca na ozdobne żyrandole, ostre lampy, stawiamy na światło trochę nieokreślone, ukryte gdzieś we wnękach, w podwieszonym suficie, a także świece i papierowe lampiony.

Kolory czerpiemy z natury, z jednej strony beż, brąz ,oliwka, bakłażan, odcienie bieli ,z drugiej strony czarny, purpurowy i czerwień ,dające siłę i energię. Lubisz  wycieczki w głąb siebie, filozoficzne dyskusje?  A może po szaleńczej pracy  potrzebujesz bezpiecznego azylu, to styl dla ciebie.

 winogrona

blog comments powered by Disqus

Media

blog comments powered by Disqus

Wybierz styl dla siebie

BANER-APLIKACJA

 

Partnerzy portalu

logodekoral

 

 

 

logo jysk

 

logo 100308