Stylowo Mieszkaj

Sofa – miękki symbol jesieni

Wakacje pozostały już tylko wspomnieniem, jesień zbliża się wielkimi krokami, a dni stają się coraz krótsze. Liście powoli zaczynają soczystą zieleń przeobrażać w ciepłe kolory żółtości, czerwieni i brązów. Wszystko to sprzyja spędzaniu wolnego czasu w domowym zaciszu, z kubkiem gorącej herbaty... tudzież czekolady i ulubioną książką w ręku. W takich chwilach najważniejszym meblem jest wygodna sofa, w której możemy się miękko zanurzyć. Wystarczy wtedy jedna chwila, abyśmy przenieśli się w stan przyjemnego relaksu.
Sofa to przede wszystkim mebel reprezentacyjny. Od jej wyglądu zależy przecież to jakie wrażenie zrobi nasz domowy salon na gościach. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę kupując ten mebel.

Ważna funkcja
Podstawowe pytanie, jakie warto sobie zadać przed zakupem sofy, to w którym miejscu będzie ustawiona i jak dużą powierzchnię salonu możemy przeznaczyć na strefę wypoczynkową. Ta informacja wpłynie na decyzję czy ustawić solidny, masywny mebel o dużych gabarytach, czy może lepszy będzie ten o lekkiej konstrukcji. Mamy do dyspozycji sofy o różnych wielkościach i kształtach, od niewielkich 2- lub 3-osobowych, poprzez narożniki po wygodne, zwłaszcza podczas częstych zmian aranżacji przestrzeni, siedziska modułowe. Rozważmy też jak często będziemy na sofie siedzieli oraz ile osób będzie z niej korzystało na co dzień. Warto pomyśleć też czy potrzebujemy mebla z funkcją spania dla odwiedzających nas gości.

Wrażenie ma znaczenie
Istotną kwestią jest oczywiście wygląd sofy, na co składa się jej kształt i kolorystyka. To wszystko uwarunkowane jest stylem wnętrza, w którym ją ustawimy oraz naszym gustem. Warto postawić na solidny mebel, bo będzie nam służył przez lata. A mamy z czego wybierać. Nazwisko znanego projektanta zagwarantuje nam starannie przemyślaną konstrukcję, a co za tym idzie wyjątkowy komfort wypoczynku oraz niebanalny wygląd. Te kwestie są bardzo ważne dla miłośników dobrej estetyki. Jeśli zależy nam na reprezentacyjnym, a zarazem wygodnym i miłym dla oka meblu, warto poszukać go w galeriach z dobrym wzornictwem oraz ich odpowiednikach internetowych, np. www.mesmetric.com. Zgromadzono tu i starannie wyselekcjonowaną, dużą kolekcję mebli najlepszych światowych marek,zaprojektowanych przez czołowych designerów.

unnamed

unnamed 1

unnamed 3

unnamed 4

unnamed 5

unnamed 6

unnamed 7

unnamed 8

unnamed 9

blog comments powered by Disqus

Media

blog comments powered by Disqus

Wybierz styl dla siebie

BANER-APLIKACJA

 

Partnerzy portalu

logodekoral

 

 

 

logo jysk

 

logo 100308