Stylowo Mieszkaj

Styl Bohemy,nie tylko dla artystów

Bohema, cyganeria artystyczna (nie mylić z Bohemia) – nazwa środowiska artystycznego, którego członkowie spędzają czas na wspólnych zabawach i tworzeniu, demonstrując pogardę dla konwenansów, norm społecznych i materializmu. Działalność cyganerii artystycznej wzbudza kontrowersje ze względów obyczajowych i ze względu na awangardowe podejście do sztuki.

Słowo "bohema" pochodzi z francuskiego la bohème - "cyganeria", a to z kolei ze średniowiecznej łaciny: bohemus - "mieszkaniec Czech"; później określano tym mianem Cyganów, którzy, jak sądzono, przybyli właśnie z Czech.

Historycznie pojęcie cyganerii artystycznej jest związane głównie z modernizmem, chociaż ten styl życia przejęło wielu twórców w późniejszych epokach.

W twórczości termin bohemy wiąże się ze swobodą twórczą i wolnością twórcy.

Pewien wpływ idei cyganerii można zauważyć w idei squatów, wśród których część (jak np. Christiania) jest mocno związana ze sztuką i kulturą alternatywną.

Jak możemy się domyślać awangardowi artyści,którzy lubili balować, nie byli specjalnie majętni,dlatego ten styl może przywodzić na myśl targ staroci,wśród których odnajdziemy prawdziwe dzieła sztuki.Urządzone w ten sposób wnętrza wydają się jakby były w lekkim nieładzie,ale to tylko wrażenie,wszystko do siebie pasuje,trzeba tylko wyznaczyć tzw.motyw przewodni i konsekwentnie się go trzymać.Np.kolory,wybrane z palet cygańskiej ,a najprościej indyjskiej,wszak Cyganie,to poniekąd Hindusi.Potem po prostu trzymajmy się palety,a wszystkie elementy nawet z różnych epok i styli połączą się w jedną całość.

Oto niesamowity apartament urządzony w tym stylu,myślę ,że wielu z was ,zdecyduje się na taki eksperyment,naprawdę ,nie warto naśladować ogólnie akceptowalnych propozycji,bo to po prostu nudne.

 

 

Nowoczesność połączona z meblami z lat 50tych. i 60tych. tworzą niesamowity klimat.

Autor.Admin

 


blog comments powered by Disqus

Media

blog comments powered by Disqus

Wybierz styl dla siebie

BANER-APLIKACJA

 

Partnerzy portalu

logodekoral

 

 

 

logo jysk

 

logo 100308