Stylowo Mieszkaj

W roli głównej garderoba!

"Żeby tak mieć prawdziwą garderobę!"-chyba nie ma kobiety na świecie,która choć raz tak nie pomyślała.Poranne zmagania z ciągłym poszukiwaniem zaginionych elementów garderoby,to prawdziwa przyczyna złego humoru większości Pań w urzędach i instytucjach.Można temu zaradzić,nawet w najmniejszym mieszkanku,wystarczy trochę determinacji w przełamywaniu oporów innych użytkowników(powiedzmy sobie szczerze-mężczyzn,którzy nie widzą często potrzeby organizacji miejsca do przechowywania ubrań,ponieważ uważają,że po prostu nową odzież kupuje się ,gdy stara się zniszczy i nadaje tylko do wyrzucenia.Czyli zwalnia się miejsce,a ilość zostaje taka sama.)Niestety ,tak nie jest,dlatego śmiało walczmy o prawdziwą garderobę w trosce o swoje zdrowie psychiczne !

Ideałem jest,gdy już w fazie projektowej możemy zaplanować przestronne pomieszczenie dla naszych ubrań,jest to duża oszczędność na dalszym etapie urządzania domu,bowiem wystarczy wstawić zwykłe drzwi ,a wnętrze zagospodarować zgodnie z naszymi możliwościami finansowymi.W wersji oszczędnej proponuję zwykłe wieszaki metalowe na kółkach i tekturowe pudła ,które możemy opisać,aby szybko rozpoznawać zawartość,ale możemy też wykonać profesjonalną zabudowę ,z koszami,półkami na buty,szufladami,specjalistycznymi wieszkami na poszczególne elementy garderoby.

 

Wnętrze przykładowej garderoby,tu przygotowane do osłonięcia drzwiami przesuwnymi,ale można było zostawić tylko otwór ścienny na zwykłe drzwi wewnętrzne.

Niestety komfort osobnego pomieszczenia na garderobę,jest szczęściem nielicznych.W związku z tym ,dokładnie przeanalizujmy plan mieszkania,pod kątem umieszczenia konkretnej zabudowy przesuwnej.Najprostrzym rozwiązaniem jest wybranie długiej ściany ,na której skomponujemy zabudowę.Możemy także wykonać drobne przeróbki ścian działowych ,tak aby uzyskać wnęki  do zabudowy.Akurat w to warto zainwestować,dobre miejsce do przechowywania ,bardzo ułatwi nam życie codzienne.Komponując wnętrze takiej szafy,zastanówmy się,co nam jest potrzebne,czy mamy więcej ubrań,które powinny wisieć,czy składanych na półkach,na bieliznę warto przeznaczyć szuflady ,a na buty specjalne półki.Być może ,gdu szafa jest duża,przechowamy tam też drobny sprzęt agd lub sportowy,warto o tym pomyśleć w fazie projektu.

 

Taki projekt wykonują w zasadzie wszystkie firmy montujące zabudowy,właśnie to jest odpowiedni moment na przemyślenie  ostatecznych decyzji.

 

Oto przykład zabudowy z prostych elementów charakterystycznych dla wyposażenia sklepów,możemy kupić je na aukcjach likwidacyjnych za małe pieniądze,a potem uzupełnić dodatkowymi elementami,w tym wypadku przysłonięto zabudowę mocnym akcentem kolorystycznym w postaci zasłony.

Jednak najpopularniejszym obecnie elementem wykańczania zabudów są drzwi przesuwne,które oferują bardzo ciekawą gamę wykończeń materiałowych.Mogą się one stać dominującym elementem ozdobnym wnętrza,albo eleganckim tłem dla innych sprzętów.

 

Przykład iponującej kompozycji forniru pod szkłem.

 

Fornir pod szkłem w egzotycznym stylu

 

Szkło czyste bezpeczne z grafiką 

 

 

Bardziej tradycyna propozycja-bambusowa mata z lustrami

 

Grafika na szkle,gdzie podświetlając szafę od środka mamy wrażenie dodatkowego,dużego okna

 

Grafika na szkle-kwiaty ,które łamią biurowy styl pomieszczenia

 

Drzwi przesuwne z kolorowego szkła bezpiecznego nadają pomieszczeniu nowoczesnego rysu.

To tylko kilka przykładów możliwych do zastosowania,warto wybrać się do specjalistycznych sklepów wykonujących tego typu realizacje i wybrać coś dla siebie.Wielu producentów współpracuje z projektantami,którzy mogą podpowiedzieć dobre rozwiązania.

Autor:Admin

 

blog comments powered by Disqus

Media

blog comments powered by Disqus

Wybierz styl dla siebie

BANER-APLIKACJA

 

 • Stodoła mieszkalna
  Stodoła mieszkalna Dziś trochę o bardzo modnym trendzie szczególnie w Stanach Zjednoczonych-adaptacji wielkich budynków gospodarczych na domy letnie i całoroczne
  blog comments powered by Disqus
  blog comments powered by Disqus
  w Projektant radzi Czytaj dalej...
 • Ogród DIY
  Ogród DIY   Sezon ogrodowy w pełni,każdy chce mieć choć trochę miejsca na świeżym powietrzu tylko dla siebie.Sklepy kuszą okazjami na "wszystko do ogrodu" i zanim się obejrzymy,stajemy się szczęśliwymi posiadaczami wielu…
  blog comments powered by Disqus
  blog comments powered by Disqus
  w Projektant radzi Czytaj dalej...
 • Trendy we wnętrzach, które zagoszczą na dłużej
  Trendy we wnętrzach, które zagoszczą na dłużej Trendy we wnętrzach, które zagoszczą na dłużej   W modzie podążanie za trendami jest znacznie łatwiejsze – wystarczy wyposażyć swoją szafę w kilka ubrań uznanych za „must have” i po…
  blog comments powered by Disqus
  blog comments powered by Disqus
  w Projektant radzi Czytaj dalej...
 • Dom w kolorach ziemi...
  Dom w kolorach ziemi... Często planując remont lub urządzając nowe mieszkanie stajemy przed podstawowym problemem,jaką kolorystykę wybrać do naszych wnętrz...
  blog comments powered by Disqus
  blog comments powered by Disqus
  w Projektant radzi Czytaj dalej...
 • Projektowanie wnętrz to nie sprzedawanie ładnych obrazków, a tworzenie stylu życia
  Projektowanie wnętrz to nie sprzedawanie ładnych obrazków, a tworzenie stylu życia Projektowanie wnętrz to nie sprzedawanie ładnych obrazków, a tworzenie stylu życiaŻyjemy w czasach dominacji i hegemonii zmysłu wzroku. Nie sposób to przeoczyć, gdy na ulicach widać młodych ludzi wpatrzonych w…
  blog comments powered by Disqus
  blog comments powered by Disqus
  w Projektant radzi Czytaj dalej...

Partnerzy portalu

logodekoral

 

 

 

logo jysk

 

logo 100308