Stylowo Mieszkaj

Innowacja w projektowaniu oświetlenia

Co znajdziesz w aplikacji?

Aplikacja powstała po to, by ułatwiać wybór odpowiedniego oświetlenia do salonu, kuchni, łazienki czy biura. Dotychczas kupowanie lamp, zwłaszcza przez internet, było ryzykowne. Dzięki aplikacji Zaprojektuj Oświetlenie można sprawdzić, jakie światło daje wybrany produkt. Użytkownik będzie miał do dyspozycji wizualizację mieszkania, a lampy będą prezentowane za pomocą animacji 3D. Dzięki tym narzędziom nie będzie konieczne korzystanie z usług profesjonalnego projektanta oświetlenia. Aplikacja Zaprojektuj Oświetlenie będzie też wyposażona w moduł Eko-kalkulatora. Za jego pomocą będzie można zaprojektować oświetlenie, które będzie przyjazne dla środowiska, a zarazem energooszczędne. Eko-kalkulator da możliwość sprawdzenia kosztu zużycia energii elektrycznej w przypadku różnych produktów.

Projektowanie oświetlenia – o tym warto wiedzieć

Oświetlenie domowe lub biurowe powinno nie tylko odpowiadać aktualnym trendom, ale również zapewniać komfort użytkownikom. Przy projektowaniu oświetlenia warto zwrócić uwagę na przykład na strategiczne miejsca w pomieszczeniu, takie jak stół, przy którym gromadzą się domownicy lub sofa, na której czytamy książki. Projektanci coraz częściej rezygnują z lamp sufitowych dających silne światło na rzecz oświetlenia punktowego umieszczonego w kilku miejscach. Takie rozwiązanie pozwala uniknąć zacieniania miejsc położonych przy ścianach. To tylko kilka rozwiązań, które ułatwią codzienne funkcjonowanie w domu. Zachęcamy do testowania ich w aplikacji Zaprojektuj Oświetlenie – start już wkrótce!

Aplikacja powstaje dzięki realizacji projektu „Zaprojektuj oświetlenie – innowacyjny portal do samodzielnego projektowania oświetlenia”. Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka (działanie 8.1). Więcej informacji na temat programu znajdą Państwo na stronie www.poig.gov.pl.

logo UE

blog comments powered by Disqus

Media

blog comments powered by Disqus

Wybierz styl dla siebie

BANER-APLIKACJA

 

Partnerzy portalu

logodekoral

 

 

 

logo jysk

 

logo 100308