Stylowo Mieszkaj

Akcesoria meblowe-nowości HAFELE


Meble AD 2015 muszą być przyjemne w użytkowaniu, dostosowane do potrzeb domowników i ułatwiać codzienne czynności. Inteligentne stają się kuchnie
i łazienki. To w dużej mierze zasługa nowoczesnych akcesoriów. Poznaj ich możliwości
w 3 krokach.
Krok 1: Zapewnij więcej światła
Na popularności zdobywa oświetlenie meblowe. Pozwala na to dynamiczny rozwój technologii LED. W tym roku hitem są oprawy, które dzięki specjalnym systemom czujników same rozpoznają, kiedy powinny zacząć świecić.
- To obniża zużycie prądu przez oświetlenie. Oprawy meblowe stają się szczególnie popularne w zabudowie łazienkowej. Dzięki nim dostęp do kosmetyków i artykułów higienicznych jest bardziej komfortowy – mówi Marcin Małecki, ekspert ds. okuć meblowych z firmy Häfele, renomowanego producenta okuć meblowych, budowlanych
i oświetlenia LED.
Wśród najwygodniejszych w montażu rozwiązań tego typu, można wymienić np. systemy Loox. Oferują szeroki wybór opraw, łatwość sterowania światłem i szerokie możliwości aranżacyjne. Z pomocą taśm LED możemy stworzyć atmosferę świetlną w sypialni lub pokoju gościnnym. Z kolei oprawy doświetlą i uatrakcyjnią meble w kuchni i w łazience.

hafele1
Krok 2: Liczą się indywidualne rozwiązania
Projektanci zwracają uwagę, że znaczenia nabiera również piękne wnętrze mebla. Dlatego rosnącym zainteresowaniem cieszą się sortowniki do szuflad, przegródki i dobrej jakości kontenery.

- Takie akcesoria pozwalają przystosować mebel do naszych potrzeb. Szczególnie ciekawie przedstawiają się wypełnienia Moovit oraz Ninka z serii Cusio. To nieograniczone możliwości dopasowywania mebli do preferencji domowników – mówi Marcin Małecki.
Obok indywidualizacji mebli, równie silnym trendem staje się zapewnienie jak największej wygody obsługi szaf i szuflad.

h4


Krok 3: Musi być płynnie i komfortowo
Wymaga to dbałości o takie elementy, jak zawiasy, prowadnice lub podnośniki frontów. Takie akcesoria powinny posiadać wbudowane hamulce czy spowalniacze, zapewniające ciche domykanie mebli. Nowoczesne podnośniki pozwalają na pozostawienie frontu szafki w dowolnej pozycji. Bez obaw, że niespodziewanie spadnie nam na palce. Z kolei słowem kluczem dla prowadnic w szufladach jest „płynność ruchu".
- Ciekawie przedstawiają się także zawiasy, pozwalające na otwieranie szafek bez konieczności montowania uchwytów. Tak zwane rozwiązania „push" znajdziemy
w akcesoriach z serii Metalla Push lub Duomatic Push – wyjaśnia Marcin Małecki.
– Szuflady też mogą posiadać fronty bezuchwytowe. Miłośnicy wnętrzarskich nowinek znajdą je w systemach typu NovaPro, Dynapro i Dynamove.
To doskonałe rozwiązanie dla minimalistycznych aranżacji, opartych na jednolitych
i płaskich powierzchniach. Te ostatnie również będą bardzo popularne w ciągu kolejnych 12 miesięcy. Podsumowując, modny mebel musi posiadać bogate wnętrze i elegancką, ale nie przesadzoną formę.

h3

h5

 

blog comments powered by Disqus

Media

blog comments powered by Disqus

Wybierz styl dla siebie

BANER-APLIKACJA

 

Partnerzy portalu

logodekoral

 

 

 

logo jysk

 

logo 100308