Stylowo Mieszkaj

Okno w roli głównej

 Wystrój okien jest takim elementem wnętrza,który może  decydować o sukcesie naszej aranżacji ,albo o spektakularnej porażce.Często jest on pomijany w projektowaniu i właściciele na własną rękę zamawiają zasłony i firany w całkowicie oderwanym od całości stylu.Trzeba też uczciwie powiedzieć,że dekoratorzy i projektanci wnętrz często pomijają ten ważny szczegół.Oto podstawowe pytania na jakie powinniśmy sobie odpowiedzieć planując dekoracje naszych okien.

 

1.Jaki styl panuje w naszym wnętrzu,lub w jakim kierunku chcielibyśmy iść.Przeciętne umeblowanie,uzupełnione efektownym wystrojem okna,może stworzyć ciekawe i stylowe wnętrze.

 

Zródło interior hunter.com

Prosta sypialnia uzupełniona  czarno-białymi ekranami i takim samym wystrojem łóżka jest ekskluzywna i nowoczesna.

 

2.W jakim stanie jest stolarka okienna ,ewentualny grzejnik pod nią i otoczenie okna.Jeżeli nie mamy się czym pochwalić,a nie mamy ochoty na większy remont ,zakryjmy całość ciekawym i gęstym aranżem.

 

Żródło:bizrate.com

Przytulna sypialnia wypełniona różnymi takaninami ,będzie świetnym pokojem nocnego wypoczynku.

 

3.Bardzo istotny jest widok za oknem,ciekawy i estetyczny warto podkreślić.Przytłaczający,szary,po prostu nieładny zakryjmy dla własnego komfortu psychicznego.

 

Żródło:Interior hunter.com

Nowoczesne składane rolety,dają możliwość całkowitego odsłonięcia widoku z okna,a w razie potrzeby mogą je całkowicie zakryć.Idealne rozwiązanie dla odkrytych okien i pięknych widoków.

 

 

Żródło:Home Interiors online catalog

Salon urządzony "do wewnątrz",sprawia wrażenie odizolowania od świata zewnętrznego,taki prywatny azyl właściciela.

 

Jeżeli odpowiemy sobie szczerze na trzy wyżej postawione pytania ,będzie nam dużo łatwiej  urządzić swoje wnętrza.Warto pamiętać,że materiały wykorzystane w postaci zasłon,czy rolet warto kontynuować przy doborze ozdobnych poduszek,narzut,obrusów czy podkłatek na stół.Oczywiście nie znaczy to,że wszystko ma być z tego samego materiału,większość tkanin ozdobnych występuje w seriach ,gdzie mamy całą paletę pokrewnych materiałów w odpowiedniej palecie kolorystycznej i wzorcowej.

            

Przykład  serii tkanin ozdobnych ,mimo bardzo kontrastowego wzornictwa tworzą jadnolity styl angielski ,a  ich użycie nie spowoduje monotonii wystroju wnętrza.

 

Warto zwrócić uwagę na małe detale,szczególnie istotne w małych pomieszczeniach,bo mogą one decydować o sukcesie naszych wysiłków.

Żródło:Interior hunter.com

Autor.Admin

 

blog comments powered by Disqus

Media

blog comments powered by Disqus

Wybierz styl dla siebie

BANER-APLIKACJA

 

Partnerzy portalu

logodekoral

 

 

 

logo jysk

 

logo 100308