Stylowo Mieszkaj

Którędy do kuchni? Trendy proszę!

 

Ile współcześnie jest kuchni w kuchni? Powodowani stereotypami, wspomnieniami domu rodzinnego, atakowani prekursorskimi rozwiązaniami, rewolucyjnymi projektami wnętrz, przedmiotów miejsca, gdzie liczy się dobry smak. Kuchnia. Niczym warsztat posiadający narzędzia, tak tu, arena wykwintnych frykasów nie obędzie się bez intrygujących rekwizytów. Czy to jeszcze kuchnia?

dekoracyjneo37.00 rano. Pora na kanapkę, z musu nie musu, ale coś na szybkie śniadanie.  Dookoła poświata kołysanego światła latarni przez konary drzew, mających chyba drgawki o poranku. O apetyt w tak ranny dzionek niełatwo. Aura jesienna, lekka gęsia skórka na rękach w kuchni. Co by tu zjeść? Najlepiej jeszcze się zdrzemnąć, a potem w blasku słońca udać się do pracy. Dość zawadiacko spogląda na ciebie pewna grupka warzywek – kto dokładnie ma taki dobry humor z rana? No na przykład – zielona z wrażenia papryka, uśmiechnięty banan, gruszka i pietruszka. Tylko ty i one w kuchni sam na sam jako przedstawiciele emocji – koszyk owoców i warzyw z Dekoracyjnymi oczkami jeszcze nigdy nie cieszył się tak bardzo, mimo skazywania na pożarcie.

dekoracyjneo4Postaci w kuchni nigdy za mało, wszak spod ludzkich rąk wychodzą najwspanialsze dania i przysmaki. Jest jeszcze ktoś, kto rzuca się „w oczy”. Jest to
Recepturkowy Mike – przypomina Tarzana zaplątanego w liany, ale jego uniesione kciuki wskazują, że lubi to. Owa figurka zadba o porządek w kuchni z recepturkami, ani nie wylądują one w koszu, ani nie będą rozsiane po całym pomieszczeniu. Zielona postać szybko odzieje się w gumki, a gdy będzie trzeba wasze worki, koperki i szczypiorki skorzystają z niejednej recepturki Mike’a.

dekoracyjneo5Najprostsze rozwiązania są… zazwyczaj bardzo odkrywczymi i – paradoksalnie – designowymi. Niepotrzebna jest winnica, pergola, stojak czy piwnica, aby cieszyły oko butelki wina w kuchni.  Nowoczesny stojak do butelek pozwala ułożyć, niczym domek z kart, szkło gronowego trunku, czego sam keeper by się nie powstydził. Bez obaw – tak wsparta konstrukcja pozostanie trwała po powrocie do niej po dowolnym czasie. A jak działa? Na zdrowie! Ostatnia opróżniona butelka zdradzi wam jego sekret.


dekoracyjneo6Zręcznym przedmiotem, niezwykle pomysłowym i futurystycznym jest Jednoręki otwieracz (wyobraźnia pewnie podpowiada: a może by tak Bezręczny otwieracz?). Rewolwer kelnera, ale i towarzysz innych bezbronnych sztućców w szufladzie, orędownik ugaszania pragnienia na szybko. I co ważne na sucho, bez kontuzji nadgarstka. Jedyne czego nie robi ten otwieracz – to zakapsluje butelki…


Niniejsze gadżety dobrze czują się w kuchni, ich niepozorność przestaje dziwić na pierwszy rzut oka, gdy zaczynają nam pomagać w kulinarnym lub imprezowym dziele. Prawdopodobnie kiedyś widelec czy łyżka do arbuzów intrygowały i to samo możemy powiedzieć o każdych, designerskich przedmiotach. Po więcej trendów, tędy: mrjoy.pl.  

Mrjoy

blog comments powered by Disqus

Media

blog comments powered by Disqus

Wybierz styl dla siebie

BANER-APLIKACJA

 

Partnerzy portalu

logodekoral

 

 

 

logo jysk

 

logo 100308