Stylowo Mieszkaj

Marcel Wanders -designer kompletny

 Marcel Wanders-Holender robiący aktualnie błyskotliwą karierę w ogólnie pojetym designie.W swoim studio projektowym tworzy zarówno wzory drobnej porcelany użytkowej ,jak i pełne projekty hoteli i domów.Jego realizacje są kompletne,zawierają projekt architektoniczny,wnętrzarski jak i indywidualne elementy wystroju ,dlatego tworzą zwartą całość,oryginalną i charakterystyczną dla twórcy.W naszych krajowych warunkach w zasadzie takie projekty się nie zdarzają i nie chodzi tylko o ograniczenia finansowe ,ale też o przepisy budowlane,które potrafią skutecznie ograniczyć zapędy twórcze projektantów.Oto tylko kilka z przykładów działalności tego twórcy.

Projekty lamp ,seria "Skygarden" ,"Can Can".Lampy wiszące,które stworzył na zasadzie emaliowanych półkul,gdzie dopiero ich środek stanowi o ich artystycznej wartości.

 

Oryginalne lampy stojące z serii "Mooi",mogą stać się właściwie dominantą w każdym pomieszczeniu ,wokół której zbuduje się resztę wystroju.

 

A oto zestaw mebli stołowych z serii "Super Babel" -wyrafinowane połączenie tradycji z nowoczesnością.

 

Przechodzimy teraz do sedna designu ,przedstawiam Casa Son Vida -superekskluzywna willa pod wynajem na Majorce,pierwsza z całej serii takich obiektów,przyciąga wzrok futurystyczną architekturą i elegancją wykończenia.

 

A oto Mondrian South Beach Hotel w centrum Miami Beach.Projektant połączył tu nastrój z powieści fatazy z ultranowoczesnym wnętrzem-luksusowym i wygodnym.

Warto zauważyć,że Marcel Wanders w swoich pracach nie idzie na artystyczne kompromisy,ale to właśnie tajemnica jego sukcesu.Wszystko co projektuje jest ideowo spójne i tworzy prawdziwą całość estetyczną.

 

Autor:Admin

Foto:CubeMe

 

blog comments powered by Disqus

Media

blog comments powered by Disqus

Wybierz styl dla siebie

BANER-APLIKACJA

 

Partnerzy portalu

logodekoral

 

 

 

logo jysk

 

logo 100308