scandinavian

Styl Skandynawski i top right

Styl skandynawski odzwierciedla bardzo wyraźnie charakter terenów z jakich się wywodzi. Szwecja,Norwegia,Dania,Finlandia to kraje o surowym klimacie ,a w związku z tym ich mieszkańcy od wieków musieli zmagać się z trudnościami życia codziennego. Charakterystyczne dla tego stylu jest przedłożenie funkcjonalności i prostoty nad ozdobniki i przepych. Jeżeli stosuje się elementy ozdobne to bardzo dokładnie zrobione i w bardzo małej ilości. Skandynawia to bogactwo lasów i skał,te właśnie materiały dominują w budownictwie tych stron. Wnętrza w tym stylu mają jasny przekaz funkcjonalny i kolorystyczny,czyste i uporządkowane przestrzenie to wizytówka północnej części Europy.

 

 

paleta kolorystyczna

Paleta kolorystyczna odzwierciedla odcienie dalekiej północy:biel,szarość,kobalt,błękit ,ale zimny i czysty,rude zielenie późnej jesieni ,ale też głęboką czerwień,która ożywi nastrój w noce polarne.

 

paletadd

 

materiały wykonczeniowe

Wykorzystuje się materiały naturalne jak drewno(przede wszystkie iglaste),granit,ceramika ścienna i podłogowa w stonowanych kolorach zimy.

materialy-industilny

KUCHNIA

 

SALON

 

SYPIALNIA

 

ŁAZIENKA

 

blog comments powered by Disqus