Stylowo Mieszkaj

Meble z recyklingu-świetny pomysł na oryginalną aranżację wnętrz.

 Filozofia recyklingu w designie opiera się na dwóch równoległych zasadach:

Po pierwsze tworzymy przedmioty z rzeczy już używanych i dajemy im drugą młodość i zastosowanie,po drugie przedmioty wykonywane jako całkowicie nowe muszą być przejazne dla środowiska i podlegać recyklingowi po okresie ich wykorzystywania.Pomysłowość projektantów w tym zakresie jest naprawdę zaskakująca .

Oto projekt  włoskiej grupy Capolinea Design.Stworzyli oni uniwersalny regał wielofunkcyjny zarówno do mieszkania jak i do przestrzeni użyteczności publicznej.Stelaż kombo został wykonany z rur intalacji wodnej,a jego podstawowe wypełnienie stanowią  poprzemysłowe rury celulozowe.

Jak widzimy regał  jest bardzo uniwersalny i efektowny,bez problemu możemy zmienić w każdej chwili ułożenie półek oraz kolorystykę poprzez przemalowanie rur celulozowych.

A oto inne podejście do tematu-designer Thomas Wold proponuje połączenie  elementów ze starych tzw.meblościanek,oczywiście po uprzednim ich uzupełnieniu kolorem i ciekawą fakturą.Myślę,że to przedni pomysł dla wszystkich majsterkowiczów.Jedno jest pewne,taki mebel jest niepowtarzalny.

 

A teraz coś w wersji hard-dla cierpliwych i dokładnych, dzieła Pauli Mitchell Bentley.Wykorzystanie tradycyjnych metalowych kapsli butelkowych w sposób zaskakujący i piękny.

 

Dla przeciwwagi przedstawiam też gotowe recepty jak wykonać coś z niczego,bo przygodę z recyklingiem warto rozpocząć od prostych pomysłów.

 

Popularne europalety,to może być początek czegoś naprawdę interesującego.

 

Stare walizki mogą się przydać w każdym domu,miejsc do przechowywania nigdy nie jest za dużo.

Na ostatnich TARGACH  MEBLI w Poznaniu swoją kolekcję bardzo sympatycznych "zwierzątek" zaprezentował Julius Dapkus.Te małe mebelki są wykonane z drewnianej sklejki i łączone bez żadnych metalowych elementów.Kolekcja ta sprawiała sympatyczne wrażenie na tle prezentowanej masowej produkcji,powielającej te same wzory.

 

 

Mam nadzieję,że przedstawione powyżej projekty będą dla was natchnieniem ,a może początkiem ciakawego hobby.Zapraszam do podzielenia się z nami swoimi osiągnięciami w walce o ochronę środowiska naturalnego  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript..

 

 

Autor :Admin

 

 

 

 

 

blog comments powered by Disqus

Media

blog comments powered by Disqus

Wybierz styl dla siebie

BANER-APLIKACJA

 

Partnerzy portalu

logodekoral

 

 

 

logo jysk

 

logo 100308