Stylowo Mieszkaj

Deska najwyższej jakości od Jawor-Parkiet


Firma rozpoczęła swoją działalność w 1990 roku w Nowym Mieście Lubawskim, gdzie do dziś znajduje się główna siedziba. Zanim uruchomiono sprzedaż na polskim rynku, przez blisko 20 lat firma eksportowała swoje produkty do państw Europy Zachodniej. Nadal 80 proc. przychodów firmy stanowi sprzedaż eksportowa. Głównymi odbiorcami podłóg Jawor-Parkiet są obecnie Niemcy, Włochy, Szwajcaria oraz Skandynawia. W Polsce pierwszy punkt sprzedaży oferujący produkty firmy został uruchomiony w 2009 roku. Blisko pięć lat działalności na rodzimym rynku, precyzja wykonania oraz indywidualne podejście do klienta sprawiają, że obecnie Jawor-Parkiet notuje w kraju bardzo dynamiczny wzrost sprzedaży.
Podłogi Jawor-Parkiet powstają w dwóch zakładach produkcyjnych: w Nowym Mieście Lubawskim (woj. warmińsko-mazurskie) oraz w Pieszycach (woj. dolnośląskie). Rocznie produkowanych jest tam ok. 850 tys. m2 podłóg. Firma zatrudnia ponad 200 pracowników. W kraju podłogi Jawor-Parkiet dostępne są w ponad 350. wyselekcjonowanych punktach sprzedaży.
Do produkcji podłóg Jawor-Parkiet wykorzystywane są przede wszystkim surowce polskiego pochodzenia. Z uwagi na zastosowanie podłóg wybierany jest materiał o wysokim współczynniku przewodzenia ciepła oraz małej wrażliwości na zmiany temperatury. Efektywne wykorzystanie surowca zgodnie z restrykcyjnymi normami unijnymi to element dbałości o ekologię i ochronę lokalnego środowiska naturalnego.

Najważniejsze daty:
· 1990 rok – powstanie firmy, rozpoczęcie działalności eksportowej,
· 2005 rok – uruchomienie drugiego zakładu produkcyjnego w Pieszycach,
· 2009 rok – początek działalności na polskim rynku.

Kluczowe grupy produktów:
FertigParkiet – to gotowy, lakierowany lub olejowoskowany parkiet o dwuwarstwowej konstrukcji. Składa się ze szlachetnej warstwy wierzchniej o grubości 4 mm lub 6 mm, wykonanej z drewna dębu, jesionu lub egzotycznego. Warstwa spodnia, zwana stabilizującą, wykonana jest z drewna liściastego. Jej zastosowanie ułatwia montaż oraz zapewnia podłodze dużą odporność na odkształcenia. W celu zabezpieczenia drewna oraz wyeksponowania jego naturalnych walorów estetycznych pokrywamy parkiet siedmioma warstwami lakieru lub trzema warstwami olejowosku. Parkiet dwuwarstwowy nadaje się do stosowania na ogrzewaniu podłogowym.
Dostępny w cenach od 119 zł netto/m2 za FertigParkiet Dąb Country do 224 zł netto/m2 w przypadku FertigParkiet Orzech Premium 14x70x490 mm.
FertigDeska – to gotowa, dwuwarstwowa podłoga zbudowana na takiej samej konstrukcji co FertigParkiet. Różnicę między tymi dwoma produktami stanowi wielkość pojedynczej deski. Stosunkowo duża powierzchnia poszczególnych elementów eksponuje rysunek drewna oraz sprawia, że produkt ten doskonale nadaje się do przestronnych wnętrz, które dzięki niemu optycznie zyskują na wielkości.
FertigDeska dostępna w cenach od 147 zł netto/m2 za Dąb Country 14x130-140x900-1200 mm do 287 zł netto/m2 w przypadku FertigDeski Orzech Premium 14x130-150x500-1250 mm.
MassiveParkiet – wyjątkowo szlachetna i klasyczna podłoga składająca się z litych elementów drewna o grubości 16 mm. Zastosowanie grubszych elementów zapewnia wystarczającą wytrzymałość – nie ma więc konieczności, jak w przypadku podłóg warstwowych, stosowania warstwy przeciwprężnej zapobiegającej odkształceniu. MassiveParkiet jest produkowany z drewna dębu i jesionu. Jest także fazowany na wszystkich czterech krawędziach, co dodaje podłodze wyjątkowej elegancji. Parkiet zabezpieczamy siedmioma warstwami wytrzymałego lakieru UV lub trzema warstwami olejowosku. Ze względu na litą budowę̨ podłoga ta nie jest polecana do stosowania na ogrzewaniu podłogowym
Ceny MassiveParkietu kształtują się od 98 zł netto/m2 za Jesion Elegance Kolor do 140 zł netto/m2 za Jesion Bursztyn 16x70x490 mm.
Mozaika – w palecie produktów firmy znajdują się dwa rodzaje podłogi tego typu: podłogowa i przemysłowa. Mozaika podłogowa stwarza olbrzymią możliwość indywidualnej aranżacji wnętrz. Natomiast wersja przemysłowa znajduje swoje zastosowanie szczególnie w pomieszczeniach o dużym natężeniu ruchu. Do produkcji tych podłóg wykorzystywane jest drewno klonu, brzozy, dębu, buka i jesionu. Tak szeroka paleta barw i rysunków sprawia, że mozaika dobrze komponuje się niemal z każdym pomieszczeniem dodając mu wrażenia lekkości. Wykonana jest z drobnych elementów zwanych lamelkami, które scalone na siatce w płyty tworzą wzór gotowy do ułożenia. Użycie do produkcji podłóg wyłącznie wysokogatunkowego drewna gwarantuje ich trwałość i długoletni, estetyczny wygląd. W odróżnieniu od podłóg gotowych powierzchnię mozaiki podłogowej wykańcza się po przyklejeniu do podłoża. Grubość elementów (8 mm) umożliwia także renowację podłogi w przyszłości, co pozwala na jej wieloletnie użytkowanie.
Mozaika podłogowa dostępna jest w cenie od 34 zł netto/m2 za dąb, jesion i buk w klasie Rustical (wzór kwadrat). Więcej trzeba zapłacić za mozaikę Dąb Czarny– 73 zł netto/m2, w wymiarze 8x23x160 mm (4 zł netto/m2 należy doliczyć przy wyborze wzoru angielskiego lub paralel).
Cena mozaiki przemysłowej Dąb Przemysłowy Czarny, która cieszy się największą popularnością na zachodnich rynkach, wynosi 98zł netto/m2. Natomiast pozostałe gatunki drewna takie jak dąb, jesion i buk w klasie Standard można zakupić już w cenie 77 zł netto/m2.
Wszystkie produkty Jawor-Parkiet objęte są 30-letnią gwarancją.

 

 

blog comments powered by Disqus

Media

blog comments powered by Disqus

Wybierz styl dla siebie

BANER-APLIKACJA

 

Partnerzy portalu

logodekoral

 

 

 

logo jysk

 

logo 100308