Stylowo Mieszkaj

Jak usprawnić nasze domowe biuro?


Dokumenty pod ręką
By ułatwić sobie dostęp do niezbędnych notatek i dokumentów, należy postawić
na najlepszy system szuflad. Docelowo dedykowany meblom biurowym - czyli musi być pojemny, umożliwiać łatwe wyciąganie przedmiotów, lekko się otwierać i tak samo zamykać.
- To funkcjonalności oferowane przez system Moovit. Jego prowadnice gwarantują pełny wysuw szuflad, a także samodociąg, który znacząco upraszcza zamykanie. Montaż systemu jest bardzo prosty, a demontaż nie wymaga nawet użycia narzędzi – przekonuje Marcin Małecki z firmy Hafele.
Dodatkową zaletą szuflad Moovit jest bardzo trwała powłoka i odporna na zarysowania powierzchnia. O ich jakości świadczy nagroda Diament Meblarstwa przyznana w 2011 roku.

biuro3

Monitor w dobrej pozycji
Pracownicy zdalni, którzy mają dosyć garbienia się nad monitorem, powinni zamontować go na specjalnym ramieniu. Jednym z takich rozwiązań jest Ellipta. Ten wysięgnik
o futurystycznym kształcie i szerokich możliwościach pozwala na dowolne operowanie pozycją ekranu. Można regulować jego orientację w pionie, poziomie, a także przybliżać
i oddalać.

- To nie tylko zwiększa ergonomię miejsca pracy, ale też pozwala oszczędzić miejsce na biurku. Ellipta dodaje około 40% powierzchni, wcześniej zajmowanej przed podstawę ekranu – mówi Marcin Małecki.

biuro2

Zdrowe światło
Wpływ na wygodę ma nawet oświetlenie. Dobrze, by to obecne w domowym biurze nie męczyło wzroku, emitowało mało ciepła i nie wpływało zbytnio na rachunki za energię. Dlatego najlepszym rozwiązaniem dla home office są systemy opraw LED.
Niektóre, jak Häfele Loox, są bardzo łatwe w montażu. To zasługa ich modułowej konstrukcji, która oparta o zasadę Plug'n'Play, pozwala na instalację nawet przez osoby, nie mające wcześniej do czynienia z podobnymi rozwiązaniami.
- Oprawy Loox montujemy pod szafką lub wewnątrz mebla. Dlatego najlepiej, by osoby pracujące w domu instalowały takie oświetlenie pod półką wiszącą nad biurkiem. Światło nie będzie nas razić i zapewni doskonałą widoczność – dodaje Marcin Małecki.

biuro1

 

Praca zdalna musi być wygodna i nie męczyć. Dlatego ważne jest, by domowe stanowisko pracy spełniało zasady ergonomii oraz pomagało w wykonywaniu zawodowych obowiązków. Nowoczesne akcesoria meblowe to sekret nowoczesnego i stylowego home office.

biuro

 

blog comments powered by Disqus

Media

blog comments powered by Disqus

Wybierz styl dla siebie

BANER-APLIKACJA

 

Partnerzy portalu

logodekoral

 

 

 

logo jysk

 

logo 100308