Styl glamour we wnętrzach. Jak urządzić mieszkanie glamour?

W dzisiejszych czasach ludzie coraz częściej decydują się na aranżację swoich wnętrz w domu w jakimś konkretnym stylu. Wiadomo, że jedni lubią coś eleganckiego, a jeszcze inni dużo przepychu, albo wręcz przeciwnie minimalizm. Ludzie są różni, dlatego też istnieje kilka stylów, które być może każdemu przypadną do gustu. Wnętrza domów to jest jednak indywidualna sprawa. Niniejszy artykuł ma za zadanie przedstawić czym jest styl glamour.

Jak urządzić mieszkanie w stylu glamour? Dodatki do domu

Dużo osób kojarzy styl glamour z czymś bardzo nowoczesnym i modnym. Tymczasem warto wspomnieć, iż wnętrza, które urządzane są w tym stylu łączą ze sobą pewne sprzeczności. Chodzi tutaj między innymi o matowe i błyszczące powierzchnie oraz piękne, nowoczesne meble, jak i te, które mają niepowtarzalne barokowe zdobienia. Nie można zaprzeczyć, iż ten styl jest bardzo szykowny, bo oczywiście taki jest. Pozwala on także otoczyć się luksusem osobom, które decydują się na taki styl w swoim domu. Tylko pytania jak powinny wyglądać pomieszczenia, które są aranżowane w takim stylu? Otóż nic trudnego. Oto wskazówki jak to powinno wyglądać. Na początku warto dodać, iż od razu poznamy, na pierwszy rzut oka, że coś zostało zaprojektowane w stylu glamour. Styl ten słynie między innymi z eleganckiej zabawy kolorem. Jednak nie mamy na myśli czegoś wyzywającego. Chodzi bardziej o coś dość delikatnego, pastelowego,. Jednak musi być czasami przełamany dość silnymi, różnymi akcentami w szlachetnych barwach.
W tym stylu bardzo ważny jest połysk. Dzięki czemu jest w stanie wprowadzić do danego pomieszczenia elegancję. Połysk wprowadzany jest przy przy pomocy różnych powierzchni. Jednak nie tylko. Także przez elementy wyposażenia wnętrza oraz dekoracji. Dlaczego?

 

Wszystko sprowadza się do tego, iż glamour oznacza coś wytwornego, wyrafinowanego. W każdym domu urządzonym w stylu glamour można znaleźć różnego rodzaju kontrasty. Można zobaczyć jednocześnie lekkie, nowoczesne formy, jak i wytworne, misternie zdobione meble, które przypominają oczywiście nic innego jak epokę baroku. I to wszystko jest położone obok siebie. Jeśli chodzi o stoły i krzesła to najczęściej są to bardzo proste oraz dość minimalistyczne stoły czy krzesła. Ponadto warto dodać, iż zestawione są one przede wszystkim z bardzo pięknymi oraz przeszklonymi komodami. Styl glamour wyróżnia to, iż sofy i fotele są bardzo efektowne i wytapicerowane aksamitnymi tkaninami. Meble mają bogato zdobione fronty i dekoracyjne uchwyty. Jeśli chodzi o farby, jakie najlepiej sprawdzą się w tym stylu to zdecydowanie polecane są te klasyczne czy matowa lub satynowa. Czasami ludzie wybierają tapety z misternymi ornamentami. Jednak poleca się farby. Zdecydowanie jest lepszy efekt. Na podłodze warto położyć coś co ma dość wysoki połysk. Chodzi między innymi o: drewno, panele czy też dość silnie błyszczące płytki. Nie każdy zdaje sobie sprawy z tego, iż to właśnie blask wyznacza to, iż wnętrze wydaje się luksusowe. Meble mogą, ale nie muszą mieć połysk. Jednak można położyć na nich na przykład tafle szkła czy powiesić lustra na ścianach. W małych mieszkaniach ważne, aby stawiać na dość małe meble, które mają wysokie nóżki. Dzięki temu będą się one prezentowały elegancko i bardzo lekko. Zdecydowanie lepiej w takich wnętrzach będzie wyglądała mała sofa z fotelami aniżeli duży narożnik. Elegancji w tym przypadku może dodać fotel typu uszak.

Podsumowując niniejszy artykuł warto wspomnieć, iż jeśli nie ma przepychu to nie oznacza od razu, że coś nie jest eleganckie, że nie jest glamour. Ważne, aby osoba, która marzy o takim stylu chociażby w swoim salonie zainwestowała w luksusowe, eleganckie meble. Dodatki, które zostaną do nich dobrane także muszą być eleganckie. Na pewno takie, które rzucą się w oczy od razu jak się wejdzie do pomieszczenia.