Graj w kolory, czyli jak wybrać kolor drzwi wewnętrznych

Wszyscy ludzie wiedzą, że wystrój domu lub mieszkania jest bardzo ważny. Często jest on naszą wizytówką. Jednak mając na myśli wystrój nie myślimy tylko o kolorach ścian, meblach czy dodatkach. Także wybór drzwi jest bardzo ważny. Zarówno tych wewnętrznych jak i zewnętrznych. Niniejszy artykuł ma za zadanie przedstawić jakie drzwi wewnętrzne wybrać do swojego domu.

Jak wybrać kolor drzwi wewnętrznych? Ciekawe informacje

Dużo osób ma dylemat jeśli chodzi o wybór drzwi do domu. Szczególnie jeśli chodzi o ich kolor. Wszystko dlatego, że każdy z nas ma inny gust i swoje ulubione kolory. Tylko w barwach, które lubimy najlepiej się czujemy i chcemy się nimi otaczać. Przed wyborem warto wspomnieć, iż kolor drzwi ma znaczenie. Muszą one zgrać się charakterem z wnętrzem do którego te drzwi będą. Jak znaleźć zatem odpowiednie drzwi? Można poszukać ich zarówno w sklepie stacjonarnym jak i w internecie. W dzisiejszych czasach sklepy oferują szeroki wachlarz barw. Nie to co kiedyś. W sklepach było tylko kilka modeli i to wszystko. Na szczęście to już przeszłość. Nie każdy wie, ale bardzo modne były i nadal są modele klasyczne. Szczególnie modne są te neutralne typu olcha, wiąz, jasny kasztan czy nawet wiśnia. Jednak to nie wszystko. Równie popularne stały się białe drzwi, od najjaśniejszej do ciemniejszej tonacji.

Warto wspomnieć, iż dużo osób bardzo chętnie wybiera kolor klasyczny biały, który jest połączony z innym, np złamany z brązem coimbrę czy dąb śnieżny z szarym odcieniem. Dodatkowo sklepy w swojej ofercie nadal mają kolory typu akacja, dąb eterno, buk. Są one bardzo funkcjonalne, więc pewnie przez to stały się tak bardzo popularne. Świetnie nadają się one do dość małych pomieszczeń, gdzie nie tylko je rozświetlą, ale i optycznie powiększą. W dużych pokojach poleca się drzwi o ciemnych barwach typu brąz. Może być to orzech, dąb szlachetny czy nawet heban. To jest dobry pomysł dla osób, które chcą nadać bardzo wyrazisty akcent urządzonej tam aranżacji. Warto jeszcze pamiętać, że kolor drzwi wewnętrznych należy dopasować biorąc pod uwagę także kolor okien, listew i podłóg. Barwa powinna być albo mocno zbliżona albo zupełnie różna. Tonacja koloru także jest ważna tym wszystkim. Jeśli podłoga jest jasna, warto wybrać drzwi w ciepłych barwach. Jeśli dodatki w pomieszczeniu są ciemne to skrzydła powinny do niej nawiązywać. Klasyczny styl wyróżnia odcienie dość stonowane typu brąz czy neutralne jasne – np. wiąz, buk lub sosna. Chyba, że chcemy mieć wnętrze oryginalne to warto wybrać drzwi białe z dodatkiem brązu. Należy pamiętać, iż w każdym pomieszczeniu drzwi wewnętrzne powinny mieć taki sam kolor. Chodzi o to, iż musi być zarówno neutralny, jak i dość wyjątkowy . Wszystko dlatego, że musi pasować do każdego wnętrza. A wiadomo, że style w pomieszczeniach mogą się trochę różnić od siebie. Dlatego nie można mieszać barw. To może wprowadzić niepotrzebny w tym przypadku chaos.

Nie tylko sam kolor drzwi jest ważny. Również dodatki muszą mieć odpowiedni kolor. Chociażby jeśli jest mowa o wyborze szklanych aplikacji.
Nie każdy wie, ale takie aplikacje dostępne są w różnych kolorach, w szczególności: jasnych pomarańczach, ciepłych brązach, ale też np. w wyrazistych czerwieniach.

Podsumowując niniejszy artykuł warto wspomnieć, iż niby wybór koloru drzwi wewnętrznych nie jest taki trudny. Jednak należy pamiętać, iż muszą one pasować kolorystycznie do charakteru i stylu pomieszczenia, do którego mają być te drzwi. Jeśli ktoś chce być modny to powinien iść zdecydowanie w kolory bieli. Jednak są osoby, które wolą zdecydowanie kolory klasyczne typu brąz. Ponadto warto pomyśleć nad wyborem producenta. W tym przypadku powinniśmy zasięgnąć opinii i pomocy od osób, które się na tym znają. Będąc w sklepie takich osób jest kilka. Na pewno ktoś doradzi. W końcu po coś tacy pracownicy tam są zatrudnieni.