Czym wyróżniają się sofy w stylu nowojorskim?

Znakami rozpoznawczymi stylu nowojorskiego są ponadczasowa elegancja, szlachetne wykończenia oraz modne wzornictwo. Styl nowojorski opiera się na klasycznych formach i stonowanej kolorystyce. Jednocześnie w stylu tym można zauważyć kontrasty jak miękkie sofy oraz chłodne szkło i metalowe wykończenia. Ten rodzaj stylu często jest łączony ze stylem glamour, gdyż oba charakteryzują się eleganckim charakterem, wytwornością oraz robieniem wrażenia. W przypadku wnętrza w stylu nowojorskim miękkie materiały nadają im ciepła oraz zapewniają wygodę domownikom.

Jakie kolory są charakterystyczne dla stylu nowojorskiego?

Według stylistów urządzanie wnętrz w stylu nowojorskim wymaga, aby 70% całej kolorystyki stanowił dominujący kolor bazowy, natomiast 20% to kolor będący uzupełnieniem aranżacji. Na pozostałe 10% powinien składać się barwny akcent wyróżniający dane mieszkanie. W stylu tym najczęściej spotyka się szarości i mleczne biele oraz nasycone barwy jak:

 • czerwień,
 • zieleń,
 • granat,
 • purpura.

Styl nowojorski bywa określany stylem pełnym dodatków, które mają bardzo duże znaczenie. Dodatkami są grube, ciężkie zasłony czy masywne, ozdobne żyrandole. Meble z kolei zwykle posiadają dekoracyjne tapicerowania.

Gdzie jest miejsce sofy w stylu nowojorskim? Informacje

Każdy dom urządzony w stylu nowojorskim posiada tzw. focal point, które określa miejsce centralne, wokół którego skupia się życie domowników. Zazwyczaj jest ono umiejscowione w salonie z kanapą i stolikiem kawowym w centrum. W takim miejscu sofy mają gładkie faktury i jednolity kolor, a dołączone do nich poduszki są przyjemne w dotyku oraz mogą być błyszczące i pokryte modnym wzorem. W salonie miękka kanapa jest kontrastem dla szklanych stołów ze stalowymi nóżkami. Przykuwająca wzroki sofa w salonie powinna być:

 • w stonowanej kolorystyce, z pikowanym oparciem,
 • okrągłymi podłokietnikami,
 • nisko osadzona oraz
 • wygodna, piękna i praktyczna.

Jaka jest sofa w stylu nowojorskim?

Sofa w stylu nowojorskim to mebel stworzony z dbałością o każdy detal. Sofa taka charakteryzuje się prostą i klasyczną formą, co pozwala na dopasowanie jej w każde wnętrze, które jest urządzane w modnym stylu nowojorskim. Różne rozmiary dostępnych sof pozwalają na dopasowanie jej do metrażu pomieszczenia. Tkanina pokrywająca sofę musi być elegancka i niezwykle aksamitna w dotyku. Podstawą mebla mogą być cztery drewniane nóżki zapewniające stabilność całej konstrukcji, a dzięki odsłoniętej podłodze pokój wydaje się bardziej przestronny. Na wygodę sofy wpływ mają:

 • odpowiednio wygięte podłokietniki,
 • idealnie sprężyste siedzisko i
 • miękkie oparcie.

Meble w stylu nowojorskim wyróżniają się przede wszystkim takimi cechami jak welurowa tapicerka, czyli materiał podkreślający elegancję danego mebla. Dodatkowo welur podnosi prestiż pomieszczenia. Kolejną rozpoznawalną cechą jest połyskujące wykończenie mebli w postaci błyszczących frontów, złotych lub srebrnych obramowań. Wnętrze w stylu nowojorskim powinno posiadać, chociaż jeden pikowany element. Pikowana może być sofa, fotel, puf, krzesło lub inny mebel. Warto podkreślić, że meble w stylu nowojorskim mają ponadczasowy design i nigdy nie wychodzą z mody. Przy wyborze mebli w stylu nowojorskim należy kierować się wysoką jakością wykonania oraz wysoką jakością materiałów użytych do produkcji danego mebla. Sofa w stylu nowojorskim jest zwykle wygodna i efektowna o pięknej, klasycznej formie. To mebel prosty i gustowny, który sprawdzi się we wnętrzach urządzonych w stylu:

 • nowojorskim,
 • glamour,
 • Hamptons czy
 • Modern Classic.

Wnętrze w stylu nowojorskim łączy ze sobą takie elementy jak glamour, klasyka oraz nutka nonszalancji. Wygodna i być może pikowana sofa to nieodzowny element wyposażenia salonu nowojorskiego. Na bokach kanapy w stylu nowojorskim zwykle znajdują się duże wygodne poduszki.