Czym charakteryzuje się styl skandynawski?

Dużo osób podczas planowania remontu zastanawia się nad wyborem stylu, który ma panować w pomieszczeniach, jakie akurat chcemy zmienić. Nie każdy sobie pewnie zdaje się z tego, iż takich styli jest kilka. I to jaki się wybierze to zależy tylko od nas, gdyż jest to sprawa indywidualna. Warto dodać, iż w Polsce coraz chętniej wybierany, a przez co bardziej popularny jest styl skandynawski. Nie wszyscy na pewno słyszeli o takim stylu, dlatego też niniejszy artykuł ma za zadanie przedstawić na czym polega ten styl i czym on dokładnie się charakteryzuje.

Czym jest styl skandynawski?

Jak wcześniej było wspomniane styl skandynawski to nic innego jak trend stosowany we wnętrzach, który przez ostatnie kilka lat stał się bardzo popularny. Warto dodać, iż jego popularność z roku na rok jeszcze bardziej rośnie. Czym się ten styl charakteryzuje? Co go wyróżnia spośród innych? Oczywiście jest to jego prostota oraz funkcjonalność. Nie każdy wie, ale styl ten ma także dość bliski związek z naturą. Dodatkowo barwami, które są najczęściej wykorzystywane są, między innymi: biały, kremowy, beżowy, a także różne odcienie szarości. W tym przypadku barwy te łączą się tu z kolorami typu brąz i czerń. Jednak to nie wszystkie kolory. Aby wszystko dopełniło całość należy dodać oryginalne dekoracje, które występują między innymi w kolorach turkusu, żółci czy granatu .Dzięki temu wnętrza staną się bardziej ożywione. Jak damy do tego białe ściany, to możemy być pewni, iż są w stanie powiększyć optycznie wnętrze. Dodanie do tego stonowanych kolorów tworzy na ich tle przede wszystkim kojącą dla oczu, naturalną kompozycję. Bardzo ważną rolę w stylu skandynawskim odgrywają różnego rodzaju dodatki, które wykonane są głównie z naturalnych materiałów. Do takich materiałów zalicza się drewno, wełnę, bawełnę, jutę czy też wiklinę. Wnętrza tego typu są bardzo przytulne. Poza tym prezentują się dość harmonijnie i bardzo spójnie. Styl skandynawski to przede wszystkim prostota, która idealnie nadaje się do wnętrz domów czy mieszkań.

Jakie są cechy charakterystyczne dla stylu skandynawskiego? Ciekawe informacje

Myślisz nad tworzeniu w swoim wymarzonym domu wystroju w stylu skandynawskim, ale nie wiesz co powinno się w nim znaleźć? Nic trudnego. Oto kilka cech, które są charakterystyczne dla tego oto stylu:

  • Jasna kolorystyka – Ważne, aby dawać tylko jasne, dość neutralne kolory. Jest to podstawowa bazą kolorystyczna tego w stylu. Do takich kolorów możemy oczywiście zaliczyć biały, jasne odcienie szarości i beżowy.
  • Ergonomiczne formy- W tym stylu liczy się przede wszystkim wygoda i komfort. Meble powinny być funkcjonalne i bardzo praktyczne. Tak samo z dodatkami.
  • Naturalne materiały – W stylu skandynawskim przede wszystkim stosowane jest drewno jako materiał. Jednak także kamień jest popularny.
  • Tkaniny – Styl uwielbia tkaniny. Do najpopularniejszych można zaliczyć len, jutę, ale najważniejsza jest bawełna.
  • Zróżnicowane dodatki – Jako sam w sobie styl skandynawski jest bardzo surowy. Dlatego ważne jest, aby dawać dodatki. W ten sposób dopełnią one całość. Dodatki musza być praktyczne i akcentować jasne skandynawskie wnętrza.
  • Wyraziste wzory – geometryczne wzornictwo połączone z mocnymi, kontrastowymi kolorami wprowadza życie i podkreśla charakter stylu skandynawskiego
  • Materiałami mogą być także metal, szkło, ceramika i czerwona cegła.
  • Umieszczenie pięknych, zielonych roślin do różnorodnych, metalowych lub ceramicznych donic.
  • warto dodawać kontrakty w materiałach typu biały i czarny, gładki i wzorzyste i wiele innych.

Podsumowując niniejszy artykuł warto wspomnieć, iż jest to naprawdę popularny i najczęściej stosowany materiał. Dlatego warto w taki sposób urządzać wnętrza. Jeśli chodzi o artykuły lub dodatki to można poszukać ich w Internecie. Jest tego tam mnóstwo więc każdy znajdzie coś dla siebie.